Accidente in Targu Mures

Accidente in Targu Mures

La data de 16.05.2017, ora 0300, pe DN 15 E578, la km 114+77m, în afara comunei Suseni, un bărbat, de 35 de ani, domiciliat în comuna Lunca Bradului, în timp ce conducea un autoturism, a accidentat mortal un pieton, de 62 de ani, din comuna Vătava, ce se afla căzut pe partea carosabilă.

În cauză se efectuează cercetări privind comiterea infracţiunii de ucidere din culpă.

#La data 15.05.2017, ora 1412, poliţiştii Serviciului Rutier Mureș, au fost sesizați de către Dispecerul de serviciu, despre faptul că o persoană de sex feminin a apelat serviciul 112 și a solicitat ambulanţa la domiciliu după ce a suferit vătămări corporale, ca urmare a unui accident rutier.

În urma verificărilor efectuate s-a constatat că în aceeaşi zi, ora 11 30, pe strada Secerei, o femeie, de 60 de ani, din Tîrgu Mureș, în timp ce conducea un autoturism, pe fondul neacordării de prioritate, a accidentat ușor o femeie, de 72 de ani, din Tîrgu Mureș, care s-a angajat în traversare regulamentară a drumului, pe marcajul pietonal semnalizat și marcat corespunzător iar după producerea accidentului conducătoarea auto a părăsit locul accidentului, fără încuviințarea organelor de poliție.

În cauză se efectuează cercetări privind comiterea infracţiunilor de vătămare corporală din culpă şi părăsirea locului accidentului fără încuviințarea organelor de poliție.

Lasă un răspuns