Accidente pe 2 roţi

Accidente pe 2 roţi

La data de 25 mai., ora 22:59, pe raza localităţii Toaca, un tânăr, de 18 de ani, în timp ce conducea un moped, a pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare şi s-a răsturnat pe partea carosabilă.

În urma verificărilor efectuate în baza de date s-a constatat faptul că tânărul nu avea permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, iar mopedul condus de acesta era neînregistrat..

Accidentului s-a soldat cu rănirea uşoară a conducătorului mopedului.

Tânărul în cauză a fost reţinut pentru 24 de ore urmând să fie prezentat instanţei de judecată cu propunere de arestare preventivă.

La data de 25 mai a.c., ora 17:08, pe DN 13 E60, la km 163+950 m, pe raza localităţii Corunca, un tânăr, de 21 de ani, în timp ce conducea un autoturism, a acroşat un motociclu condus de un bărbat de 28 de ani, care se afla angajat în efectuarea unei manevre de depăşire neregulamentară..

Accidentul s-a soldat cu rănirea uşoară a conducătorului motociclului.

Foto: Adi Hărşan