Tigrii au făcut un joc foarte bun, primul sfert a dat tonul victoriei într-o atmosferă foarte plăcută.
Galațiul și-a jucat cartea, dar în seara aceasta elevii lui Szászgáspár Barnabás au demonstrat că nu din greșeală au jucat finala cupei.
Ernest Kalve a terminat cu double-double cu 25 de puncte și 10 recuperări, Goran Martinic a fost și el foarte aproape de această performanță, terminând jicul cu 22 de puncte și 9 pase decisive. Reed s-a apărat excelent și a mai marcat 14 puncte, Lázár a dat trei capace iar Alin Borșa a terminat cu 10 puncte și 7 recuperări într-o partidă în care Dalibor Djapa nu a jucat din cauza unei contracturi musculare.
Echipa noastră termină sezonul regulat/faza a doua pe locul șapte și acum așteaptă adversarul din primul tur al play-offului.
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.